O nas

Ozdopieńki to pomysł Kasi oraz Michała – małżonków z dwójką małych dzieci, którzy postanowili połączyć swoje zainteresowania, pasje i umiejętności.

Nasza przygoda z drewnem rozpoczęła się od pustych białych ścian naszego nowego mieszkania. Poszukiwanie dekoracji do domu, które pasowałyby do nas, ale również do dziewczynek, kończyły się na niczym.  Ściany czekały około pół roku, aż wreszcie powstała pierwsza ozdoba – drzewo zrobione z krzaka głogu z małymi, drewnianymi klamerkami na zdjęcia. Zależało nam bowiem na zapełnieniu jednej ze ścian zdjęciami naszej rodziny. Miałam różne pomysły: żeby przykleić naklejkę drzewo i w niektórych miejscach wkleić zdjęcia, zapełnić ścianę ramkami, albo jedna dużo z miejscem na wiele zdjęć. Pomysł z naturalnym drzewem od razu mi się spodobał. Dzięki nie mu wiszą zdjęcia naszej rodziny,  jednocześnie łatwo można je aktualizować zdejmując jedne zdjęcia i przywieszając inne. Ozdoba też jest łatwo demontowalna dzięki czemu odmalowanie ściany nie będzie problemem.

Kolejny projekt to cztery deski ręcznie łupane połączone sznurem, na których odcisnęliśmy dłonie i stópki dzieci. Całość polakierowaliśmy kilkoma warstwami lakieru tak, aby ta pamiątka nie zniszczyła, pozostała z nami przez wiele lat.

Nasze pomysły spodobały się nie tylko nam, ale również naszym gościom. Jedna z naszych koleżanek podpowiedziała nam, abyśmy połączyli siły i zajęli się tworzeniem ozdób dla innych. Dekoracje do domu powstają głównie wieczorami, gdy dziewczynki śpią.
Celem naszym jest tworzenie rzeczy oryginalnych i unikatowych, które będą pasowały do domu tradycyjnego oraz nowoczesnego. Chcemy, aby nasze ozdoby jako prezent stały się prezentem trafionym, zachwycając obdarowanego. Ozdoby powstają z polskiego drewna, głównie buk, dąb, grab, klon oraz z innych dodatków np.: bursztyn, juta, kamienie.
To co powstało oraz to co będzie powstawało chcę pokazywać Wam na blogu. Zapraszam wszystkich do śledzenia pojawiających się nowinek oraz komentowania tego co wykonujemy. Dekoracje chcemy również sprzedawać, zapraszamy do sklepu na allegro lub bezpośredniego kontaktu. Wszystkie ozdoby wykonujemy ręcznie, dlatego macie duży wpływ na to jak ozdoba będzie wyglądała.